Zelený a červený čaj – Co jsou zač a proč je pít?

11.12. 2017 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Zelený a červený čaj – Co jsou zač a proč je pít?

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv.

Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými vedlejšími účinky, vracíme se zpátky k přírodě a její „lékárně“.

Při vzniku mnoha závažných nemocí, např. rakoviny a arteriosklerózy, hraje velkou roli oxidace, tedy působení kyslíku na struktury, molekuly těla. A určité látky v potravě mají schopnost zabránit těmto oxidačním procesům a tím přispět k tomu, že si buňky zachovají svoji funkčnost.  K těmto tzv. antioxidantům patří mimo jiné i vitamíny E a C a polyfenoly, které se právě v zeleném čaji vyskytují ve velké míře. Je prokázáno, že zelený čaj má vyšší antioxidační účinek než mnohé druhy ovoce a zeleniny, a že daleko účinněji brání škodlivým oxidačním procesům než vitamíny E a C.

Vedle svých antioxidačních vlastností je však zelený čaj i účinný hubitel bakterií a virů, což ho činí vhodným prostředkem u infekčních chorob a při nachlazení.

 

Zázračná látka EGCG

Jeden druh katechinů z velké skupiny polyfenolů je zvlášť aktivní v boji proti nemocem. Jmenuje se epigalokatechingallát, zkráceně EGCG. Ze všech polyfenolů vykázal největší antioxidační účinek i nejsilnější schopnost zabránit rakovině.

V neposlední řadě zelený čaj významným způsobem posiluje imunitní systém a tím vlastně působí proti všem tzv. civilizačním nemocím – z nejzávažnějších uveďme veškerá onkologická onemocnění, nemoci kardiovaskulárního systému – infarkt, mozková mrtvice atd., diabetes, kožní onemocnění, alergie, vysoký tlak, vysoký cholesterol, pálení žáhy, plísně a další.

 

EMANACE – perla mezi zelenými čaji

Aby byl zelený čaj účinný, musí být kvalitní. Toto hledisko splňuje např. čaj EMANACE, který má navíc mnohonásobně zesílené účinky díky přidanému malému množství kurkumy a zeleného pepře, čímž se svými léčivými účinky vymyká z plejády ostatních zelených čajů.

Zelený čaj je vhodný i při redukčních dietách, protože snižuje chuť k jídlu.

 

ČERVENÝ  ČAJ  (Pu-erh)

Jedná se o ojedinělý a vzácný druh čajovníku, tzv. Císařský čajovník. Císařský proto, že do nedávné doby byl dostupný pouze císaři a nejbohatší vrstvě. Je pěstován na jediném místě na světě, a sice v Číně, v provincii Yunnan. Kromě toho, že oplývá stejnými zdravotními účinky jako zelený čaj, má navíc výrazné účinky na redukci váhy. Zrychluje totiž peristaltiku střev, ale bez obtěžujících průjmů, které doprovází všechny tzv. „hubnoucí čaje“.

Pu-erh posiluje významným způsobem imunitní systém, zabraňuje kornatění tepen – působí proti arterioskleróze, snižuje cholesterol, detoxikuje – čistí krev, játra a celý organizmus, působí antidepresivně, odbourává alkohol, odkyseluje – působí zásaditě, zkvalitňuje spánek.

 

Jeho jediným drobným nedostatkem se může někomu zdát jeho zvláštní zemité aroma. Někdo naopak tento čaj pije právě kvůli jeho zvláštní vůni.

Aby byl tento čaj přitažlivý a chutný pro všechny, připravila společnost Phoenix Division Group čaj HANNASAKI  ULTRASLIM  tropic s příchutí ananasu , manga a papáji. Tato směs, díky ananasu, mangu a papáji má ještě zesílené redukční účinky. HANNASAKI  ULTRASLIM  mandarine je s obsahem mandarinky a kardamomu. Mandarinka zlepšuje činnost imunitního systému, krevního oběhu,  má protinádorové účinky a příznivě ovlivňuje psychiku. Kardamom příznivě ovlivňuje trávení, zklidňuje žaludek, pomáhá při plynatosti, působí na léčbu kůže, ale má vliv i jako prevence při onemocnění dýchacích cest, astatu a zápalu plic.

 

 

Kam pokračovat ve čtení

Antibiotika z domácí lékárny 

28.03. 2020 Přírodní medicína Uncategorized @cs

Snad žádný lék nebyl v historii alopatické medicíny tak zneužit a nestal se proto tak nebezpečným jako antibiotika. Antibiotika se mají podávat v krajních případech a ne bez rozmyslu při každé chřipce a zvýšené teplotě, jak je to bohužel běžné v našich ordinacích.  Při opakovaném podávání antibiotik se totiž velmi oslabuje imunitní systém a navíc...

ZELENÝ ČAJ A VILCACORA versus chřipka a jiné viry

07.03. 2020 Uncategorized @cs

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. Abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...