Proč je tak účinné hubnutí se zeleným čajem?

22.11. 2019 Life in Teacup aneb o čajích

Proč je tak účinné hubnutí se zeleným čajem?

Zelený čaj, pokud je čistě přírodní, bez jakýchkoli umělých příměsí (aromata, barviva, konzervanty apod.) je nápoj, který zbavuje organismus zplodin a jedovatých látek, a to bez jakýchkoli vedlejších účinků. Navíc potlačuje chuť k jídlu. Při snižování nadváhy je to neocenitelný přínos. Téměř všichni jsme si prošli nějakou tou dietou a získali shodné zkušenosti – zpočátku jdou kila dolů a pak se to z neznámého důvodu „zasekne“, i když dietu  dodržujeme (a  to nemluvím o známém jo – jo  efektu!).

Důvod zastavení hubnutí při redukční dietě

Na vině jsou toxické látky, které naše tělo ukládá tam, kde mu to nejméně vadí – do tuku. A abychom se jich zbavili, nestačí však jen dodržovat redukční dietu, nýbrž musí nastat nějaká čistící, tzv. detoxikační kúry. Známe jich bezpočet od nejrůznějších čistících  čajů až po tabletky a půsty.

Zelený čaj vám však nabízí oboje v jednom!  Snižování nadváhy se současnou očistou organizmu.

Lékařské studie a rychlost ubývání váhy

Hubnutí s tímto čajem je účinné jak u mladistvých, tak starších, ale podle francouzské lékařské studie je nejúčinnější  ve středním věku,  ve věkové kategorii nad čtyřicet let. U osob této věkové kategorie se silnou nadváhou se dosáhlo úbytku tukové tkáně až o devět kilogramů v časovém horizontu jednoho měsíce. Středně těžké případy zhubly za jeden měsíc zhruba o 5,8 kilogramů a osoby s mírnou nadváhou minimálně o 2,8 kilogramů za měsíc, a to při normálním způsobu stravování.  Jedná se o výsledek studie lékařů z nemocnice sv. Anny v Paříži. U dvanácti procent zúčastněných osob zaznamenali lékaři jen velmi zanedbatelný účinek. Dá se to přisoudit zablokovanému proudění  životní energie (čchi) v těle pacientů, proto čaj nemohl projevit svůj účinek. V takových případech se pacient musí podrobit speciální terapii (akupunktura, EFT apod.), která mu zablokovanou energii rozproudí.

Snížení cholesterolu

Lékaři zjistili, že pravidelné popíjení zeleného  čaje snižuje obsah škodlivého tuku v krvi. Pacienti, kteří pili tři šálky čaje denně, měli za měsíc o třináct procent méně tuku v krvi. Zároveň klesly u všech kontrolovaných pacientů hodnoty triglyceridů a kyseliny močové.

Čaj jako detoxikační prostředek

Při  vědeckých výzkumech bylo zjištěno, že zelený  i červený čaj je při chorobě zvané lipémie mnohonásobně účinnější než nař. lék Clofibrat, na tuto nemoc určený. Lipémie je choroba, při níž je zvýšená hladina tukových látek v krvi podmíněna nemocí, např. přílišnou konzumací alkoholu a v důsledku toho vzniklým onemocněním jater, stejně jako při těžké cukrovce.  Lipémie může vést až k tukové embolii. Rovněž při zvýšené hladině alkoholu  krvi bylo po podání čaje zjištěno zdvojnásobené odbourávání alkoholu. Po podání čaje i rychleji odezní kocovina z alkoholu a znatelně se zmírní potíže s ní spojené, jako např. bolest hlavy a nevolnost.

 Čaj a infekční choroby

Čaj zabraňuje růstu a množení bakterií, proto může být použit jako prevence proti nejrůznějším infekčním chorobám.

Komplexní působení čaje

Kromě toho, že je zelený i červený čaj neúprosným nepřítelem škodlivého a nadbytečného tělesného tuku, je velkolepým čističem krevního řečiště a umělcem v očistě těla od zplodin a jedovatých látek. Povzbuzuje trávení, stejně jako sekreci tělesných šťáv, zahání špatnou náladu a mírní žízeň. Nadto ještě vylaďuje energie jin a jang.

V zásadě řečeno, neexistuje nic lepšího, jak dopomoci tělu k dlouhotrvajícímu pocitu tělesné pohody a zdraví. Zelený i červený čaj ovlivňuje pozitivně mnohé oblasti těla. Úbytek váhy, kterého se docílí pravidelnou konzumací, nemá jen dopad na tělesnou schránku, ale umocňuje i pocit vlastní ceny, zvyšuje radost ze života a dodává sílu k tomu, abychom dokázali lépe zvládnout svůj všední den.

Jas Green 50g, 75g - Jasmínový zelený čaj, normální činnost srdce, antioxidant, kognitivní a duševní zdraví, přirozená obranyschopnost, kognitivní výkon.

JAS GREEN powder – jasmínový zelený čaj

100%

Jasmínový zelený čaj, normální činnost srdce, antioxidant, kognitivní a duševní zdraví, přirozená obranyschopnost, kognitivní výkon.

Emanace powder 75g - Vysoce účinná směs zeleného čaje a koření - kurkumy a pepře. Díky koření má zesílené účinky, podporuje normální činnost srdce, trávení a vylučování vody z organismu.

EMANACE powder – zelený čaj, kurkuma a pepř

85%

Vysoce účinná směs zeleného čaje a koření - kurkumy a pepře. Díky koření má zesílené účinky, podporuje normální činnost srdce, trávení a vylučování vody z organismu.

Ultra slim prim zelený čaj a červený čaj Pchu-er - čaj císařů - zdravé čaje Hannasaki

Hannasaki Ultraslim Prim

75%

Mix červeného čaje Pchu-er a nefermentovaného zeleného čaje detoxikuje a urychluje metabolismus organismu.

Jamasaki powder - Drcený zelený čaj obohacený chutí a vůní jasmínu. Zklidňuje mysl i duši a podporuje klidný spánek.

JAMASAKI powder – směs červeného a zeleného jasmínového čaje

70%

Drcený jasmínový zelený čaj v kombinaci s čajem červeným. podporuje metabolismus, přirozenou obranyschopnost a povzbuzuje psychickou i fyzickou stimulaci.

Kam pokračovat ve čtení

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...

Zelený čaj a Vilcacora versus chřipka

10.01. 2020 Přírodní medicína

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. A abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Medicína třetího tisíciletí (6)

10.01. 2020 Přírodní medicína

Většinu našich chorob zaviňuje nedostatek pohybu. Například už padesát let víme, že zápecnické povalečství snižuje schopnost využít cukr. Ale teprve nedávné výzkumy ukázaly, že vztyčení se z válendy nejen přiměje insulin, aby se s cukrem vypořádal, ale dokáže i zvrátit škody, vzniklé za celá desetiletí. Tak například u cukrovky, závislé na přívodu insulinu, může správně vybrané cvičení...