Proč je tak účinné hubnutí se zeleným čajem?

22.11. 2019 Life in Teacup aneb o čajích

Proč je tak účinné hubnutí se zeleným čajem?

Zelený čaj, pokud je čistě přírodní, bez jakýchkoli umělých příměsí (aromata, barviva, konzervanty apod.) je nápoj, který zbavuje organismus zplodin a jedovatých látek, a to bez jakýchkoli vedlejších účinků. Navíc potlačuje chuť k jídlu. Při snižování nadváhy je to neocenitelný přínos. Téměř všichni jsme si prošli nějakou tou dietou a získali shodné zkušenosti – zpočátku jdou kila dolů a pak se to z neznámého důvodu „zasekne“, i když dietu  dodržujeme (a  to nemluvím o známém jo – jo  efektu!).

Důvod zastavení hubnutí při redukční dietě

Na vině jsou toxické látky, které naše tělo ukládá tam, kde mu to nejméně vadí – do tuku. A abychom se jich zbavili, nestačí však jen dodržovat redukční dietu, nýbrž musí nastat nějaká čistící, tzv. detoxikační kúry. Známe jich bezpočet od nejrůznějších čistících  čajů až po tabletky a půsty.

Zelený čaj vám však nabízí oboje v jednom!  Snižování nadváhy se současnou očistou organizmu.

Lékařské studie a rychlost ubývání váhy

Hubnutí s tímto čajem je účinné jak u mladistvých, tak starších, ale podle francouzské lékařské studie je nejúčinnější  ve středním věku,  ve věkové kategorii nad čtyřicet let. U osob této věkové kategorie se silnou nadváhou se dosáhlo úbytku tukové tkáně až o devět kilogramů v časovém horizontu jednoho měsíce. Středně těžké případy zhubly za jeden měsíc zhruba o 5,8 kilogramů a osoby s mírnou nadváhou minimálně o 2,8 kilogramů za měsíc, a to při normálním způsobu stravování.  Jedná se o výsledek studie lékařů z nemocnice sv. Anny v Paříži. U dvanácti procent zúčastněných osob zaznamenali lékaři jen velmi zanedbatelný účinek. Dá se to přisoudit zablokovanému proudění  životní energie (čchi) v těle pacientů, proto čaj nemohl projevit svůj účinek. V takových případech se pacient musí podrobit speciální terapii (akupunktura, EFT apod.), která mu zablokovanou energii rozproudí.

Snížení cholesterolu

Lékaři zjistili, že pravidelné popíjení zeleného  čaje snižuje obsah škodlivého tuku v krvi. Pacienti, kteří pili tři šálky čaje denně, měli za měsíc o třináct procent méně tuku v krvi. Zároveň klesly u všech kontrolovaných pacientů hodnoty triglyceridů a kyseliny močové.

Čaj jako detoxikační prostředek

Při  vědeckých výzkumech bylo zjištěno, že zelený  i červený čaj je při chorobě zvané lipémie mnohonásobně účinnější než nař. lék Clofibrat, na tuto nemoc určený. Lipémie je choroba, při níž je zvýšená hladina tukových látek v krvi podmíněna nemocí, např. přílišnou konzumací alkoholu a v důsledku toho vzniklým onemocněním jater, stejně jako při těžké cukrovce.  Lipémie může vést až k tukové embolii. Rovněž při zvýšené hladině alkoholu  krvi bylo po podání čaje zjištěno zdvojnásobené odbourávání alkoholu. Po podání čaje i rychleji odezní kocovina z alkoholu a znatelně se zmírní potíže s ní spojené, jako např. bolest hlavy a nevolnost.

 Čaj a infekční choroby

Čaj zabraňuje růstu a množení bakterií, proto může být použit jako prevence proti nejrůznějším infekčním chorobám.

Komplexní působení čaje

Kromě toho, že je zelený i červený čaj neúprosným nepřítelem škodlivého a nadbytečného tělesného tuku, je velkolepým čističem krevního řečiště a umělcem v očistě těla od zplodin a jedovatých látek. Povzbuzuje trávení, stejně jako sekreci tělesných šťáv, zahání špatnou náladu a mírní žízeň. Nadto ještě vylaďuje energie jin a jang.

V zásadě řečeno, neexistuje nic lepšího, jak dopomoci tělu k dlouhotrvajícímu pocitu tělesné pohody a zdraví. Zelený i červený čaj ovlivňuje pozitivně mnohé oblasti těla. Úbytek váhy, kterého se docílí pravidelnou konzumací, nemá jen dopad na tělesnou schránku, ale umocňuje i pocit vlastní ceny, zvyšuje radost ze života a dodává sílu k tomu, abychom dokázali lépe zvládnout svůj všední den.

Jas Green 50g, 75g - Jasmínový zelený čaj, normální činnost srdce, antioxidant, kognitivní a duševní zdraví, přirozená obranyschopnost, kognitivní výkon.

JAS GREEN powder – jasmínový zelený čaj

100%

Jasmínový zelený čaj, normální činnost srdce, antioxidant, kognitivní a duševní zdraví, přirozená obranyschopnost, kognitivní výkon.

Emanace powder 75g - Vysoce účinná směs zeleného čaje a koření - kurkumy a pepře. Díky koření má zesílené účinky, podporuje normální činnost srdce, trávení a vylučování vody z organismu.

EMANACE powder – zelený čaj, kurkuma a pepř

86%

Vysoce účinná směs zeleného čaje a koření - kurkumy a pepře. Díky koření má zesílené účinky, podporuje normální činnost srdce, trávení a vylučování vody z organismu.

Ultra slim prim zelený čaj a červený čaj Pchu-er - čaj císařů - zdravé čaje Hannasaki

Hannasaki Ultraslim Prim

80%

Směs fermentovaného červeného čaje Pu-erh a nefermentovaného zeleného čaje detoxikuje a kontroluje tělesnou hmotnost. Podporuje metabolismus lipidů.

Jamasaki powder - Drcený zelený čaj obohacený chutí a vůní jasmínu. Zklidňuje mysl i duši a podporuje klidný spánek.

JAMASAKI powder – směs červeného a zeleného jasmínového čaje

80%

Drcený jasmínový zelený čaj v kombinaci s čajem červeným. podporuje metabolismus, přirozenou obranyschopnost a povzbuzuje psychickou i fyzickou stimulaci.

Kam pokračovat ve čtení

Antibiotika z domácí lékárny 

28.03. 2020 Přírodní medicína Uncategorized @cs

Snad žádný lék nebyl v historii alopatické medicíny tak zneužit a nestal se proto tak nebezpečným jako antibiotika. Antibiotika se mají podávat v krajních případech a ne bez rozmyslu při každé chřipce a zvýšené teplotě, jak je to bohužel běžné v našich ordinacích.  Při opakovaném podávání antibiotik se totiž velmi oslabuje imunitní systém a navíc...

ZELENÝ ČAJ A VILCACORA versus chřipka a jiné viry

07.03. 2020 Uncategorized @cs

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. Abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...