Ideální čaj pro miminka ANEB odkdy dávat dětem čaj?

18.10. 2017 Life in Teacup aneb o čajích

Ideální čaj pro miminka ANEB odkdy dávat dětem čaj?

Pitný režim pro miminka, batolata i větší děti by měl z největší části obsahovat kvalitní pramenitou vodu. Ideální je z nejbližší čisté studánky, protože sebelepší voda je znehodnocena plastem, ve kterém je transportována.

Není dobré do vody cokoliv (příchutě, sirupy apod.) přidávat, a to se týká i nás – dospělých, protože se tím kvalita dobré vody sníží a navíc děti učíme zvykat na sladkou vodu, což pro ně není přirozené – když si však na sladkou chuť zvyknou, budeme je to později těžko odvykat.

Čistou vodu je vhodné střídat s bylinkovými či ovocnými čaji. Maminky by si však měly dávat velký pozor, jaký čaj svému děťátku připraví – měl by být naprosto čistě přírodní, bez jakýchkoli přídatných látek. A to, bohužel, většina běžně nabízených čajů nesplňuje.

Jeden z mála je např. Dětský čaj HANNASAKI Fruit fenykl. Tato vyvážená ovocná směs je sice určena dětem, chutná však i dospělým. Obsahuje pouze fenykl, sušené drcené ovoce, červenou řepu, čekanku a lékořici. Směs si zachovává maximální účinky jednotlivých složek a zároveň má velmi lahodnou osvěžující chuť. Na rozdíl od většiny běžně dostupných čajů neobsahuje kyselý ibišek, proto má přírodně nasládlou chuť a není třeba doslazovat.

 

Zdravotní účinky jednotlivých složek

  • Fenykl – působí proti nadýmání, má protikřečové účinky na střeva, je močopudný, usnadňuje odkašlávání a v neposlední řadě podporuje tvorbu mléka u matek.
  • Brusinka – obsahuje vyváženou směs vitamínů a minerálních látek, je účinný antioxidant, pozitivně působí při průjmech, má desinfekční účinky, potlačuje infekce, a to zvláště močového měchýře. Zamezuje i tvorbě zubního plaku.
  • Jahoda – zdroj vitamínu C srovnatelný s citrusovými plody, dále bohatý zdroj vitamínů A, B, E a minerálů jako je draslík, zinek, vápník, hořčík a další. Působí jako antioxidant a snižuje následky nachlazení.
  • Jablko – obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek – vitamínů, minerálů a bílkovin. Zvyšuje imunitu organizmu, zlepšuje činnost střev, normalizuje střevní mikroflóru, posiluje dásně.
  • Černý rybíz – má vysoký podíl vitamínu C, je silný antioxidant, zvšuje odolnost proti nachlazení, černému kašli a působí proti průjmu a při léčení močových cest.
  • Šípek – zvyšuje celkovou odolnost organizmu, působí proti chřipce, rýmě a nachlazení, posiluje při astmatu, katarech močového měchýře a močových cest, pozitivně působí při průjmu i zácpě.
  • Lékořice – obsahuje množství biologicky účinných látek a patří mezi nejstarší léčivé látky. Podporuje činnost imunitního systému a pozitivně ovlivňuje činnost střev.
  • Čekanka – podporuje činnost jater, srdce a cév, zlepšuje stav kostí a kloubů, pozitivně působí na činnost střevního traktu a močové soustavy a udržuje normální hladinu glukózy v krvi.
  • Červená řepa – podporuje činnost jater, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, aktivuje tvorbu červených krvinek, podporuje růst buněk a jejich zásobování kyslíkem, zbavuje střeva toxických látek, odstraňuje zácpu a celkově neutralizuje a zároveň odstraňuje jedovaté látky z organizmu, zvláště z mozku.

Výše uvedených 9 důvodů je natolik závažných a důležitých pro zdraví, že každá  maminka, která zvolí právě tento čaj,  udělá mnoho pro zdraví a pohodu svého miminka.

 

 

Kam pokračovat ve čtení

Antibiotika z domácí lékárny 

28.03. 2020 Přírodní medicína Uncategorized @cs

Snad žádný lék nebyl v historii alopatické medicíny tak zneužit a nestal se proto tak nebezpečným jako antibiotika. Antibiotika se mají podávat v krajních případech a ne bez rozmyslu při každé chřipce a zvýšené teplotě, jak je to bohužel běžné v našich ordinacích.  Při opakovaném podávání antibiotik se totiž velmi oslabuje imunitní systém a navíc...

ZELENÝ ČAJ A VILCACORA versus chřipka a jiné viry

07.03. 2020 Uncategorized @cs

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. Abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...