Ideální čaj pro miminka ANEB odkdy dávat dětem čaj?

18.10. 2017 Life in Teacup aneb o čajích

Ideální čaj pro miminka ANEB odkdy dávat dětem čaj?

Pitný režim pro miminka, batolata i větší děti by měl z největší části obsahovat kvalitní pramenitou vodu. Ideální je z nejbližší čisté studánky, protože sebelepší voda je znehodnocena plastem, ve kterém je transportována.

Není dobré do vody cokoliv (příchutě, sirupy apod.) přidávat, a to se týká i nás – dospělých, protože se tím kvalita dobré vody sníží a navíc děti učíme zvykat na sladkou vodu, což pro ně není přirozené – když si však na sladkou chuť zvyknou, budeme je to později těžko odvykat.

Čistou vodu je vhodné střídat s bylinkovými či ovocnými čaji. Maminky by si však měly dávat velký pozor, jaký čaj svému děťátku připraví – měl by být naprosto čistě přírodní, bez jakýchkoli přídatných látek. A to, bohužel, většina běžně nabízených čajů nesplňuje.

Jeden z mála je např. Dětský čaj HANNASAKI Fruit fenykl. Tato vyvážená ovocná směs je sice určena dětem, chutná však i dospělým. Obsahuje pouze fenykl, sušené drcené ovoce, červenou řepu, čekanku a lékořici. Směs si zachovává maximální účinky jednotlivých složek a zároveň má velmi lahodnou osvěžující chuť. Na rozdíl od většiny běžně dostupných čajů neobsahuje kyselý ibišek, proto má přírodně nasládlou chuť a není třeba doslazovat.

 

Zdravotní účinky jednotlivých složek

  • Fenykl – působí proti nadýmání, má protikřečové účinky na střeva, je močopudný, usnadňuje odkašlávání a v neposlední řadě podporuje tvorbu mléka u matek.
  • Brusinka – obsahuje vyváženou směs vitamínů a minerálních látek, je účinný antioxidant, pozitivně působí při průjmech, má desinfekční účinky, potlačuje infekce, a to zvláště močového měchýře. Zamezuje i tvorbě zubního plaku.
  • Jahoda – zdroj vitamínu C srovnatelný s citrusovými plody, dále bohatý zdroj vitamínů A, B, E a minerálů jako je draslík, zinek, vápník, hořčík a další. Působí jako antioxidant a snižuje následky nachlazení.
  • Jablko – obsahuje celou řadu zdraví prospěšných látek – vitamínů, minerálů a bílkovin. Zvyšuje imunitu organizmu, zlepšuje činnost střev, normalizuje střevní mikroflóru, posiluje dásně.
  • Černý rybíz – má vysoký podíl vitamínu C, je silný antioxidant, zvšuje odolnost proti nachlazení, černému kašli a působí proti průjmu a při léčení močových cest.
  • Šípek – zvyšuje celkovou odolnost organizmu, působí proti chřipce, rýmě a nachlazení, posiluje při astmatu, katarech močového měchýře a močových cest, pozitivně působí při průjmu i zácpě.
  • Lékořice – obsahuje množství biologicky účinných látek a patří mezi nejstarší léčivé látky. Podporuje činnost imunitního systému a pozitivně ovlivňuje činnost střev.
  • Čekanka – podporuje činnost jater, srdce a cév, zlepšuje stav kostí a kloubů, pozitivně působí na činnost střevního traktu a močové soustavy a udržuje normální hladinu glukózy v krvi.
  • Červená řepa – podporuje činnost jater, povzbuzuje činnost žaludku a tvorbu žluči, aktivuje tvorbu červených krvinek, podporuje růst buněk a jejich zásobování kyslíkem, zbavuje střeva toxických látek, odstraňuje zácpu a celkově neutralizuje a zároveň odstraňuje jedovaté látky z organizmu, zvláště z mozku.

Výše uvedených 9 důvodů je natolik závažných a důležitých pro zdraví, že každá  maminka, která zvolí právě tento čaj,  udělá mnoho pro zdraví a pohodu svého miminka.

 

 

Kam pokračovat ve čtení

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...

Zelený čaj a Vilcacora versus chřipka

10.01. 2020 Přírodní medicína

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. A abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Medicína třetího tisíciletí (6)

10.01. 2020 Přírodní medicína

Většinu našich chorob zaviňuje nedostatek pohybu. Například už padesát let víme, že zápecnické povalečství snižuje schopnost využít cukr. Ale teprve nedávné výzkumy ukázaly, že vztyčení se z válendy nejen přiměje insulin, aby se s cukrem vypořádal, ale dokáže i zvrátit škody, vzniklé za celá desetiletí. Tak například u cukrovky, závislé na přívodu insulinu, může správně vybrané cvičení...