Redukce váhy se zeleným i červeným čajem

17.02. 2018 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Redukce váhy se zeleným i červeným čajem

Zelený a červený čaj je velmi oblíbeným a účinným nápojem, držíme-li dietu. Pokud ho nesladíme, nemá žádné kalorie, a přesto je chutný. Můžeme k němu přidat citronovou trávu, mátu, zázvor, plátky limetek nebo jiné chuťově zajímavé a nekalorické přísady, které čaj zjemní a postarají se i o zpestření diety.

 

Postní kúry působí na každé úrovni očistně. Na fyzické rovině dochází k vylučování jedovatých látek a metabolických zplodin. A aby se tento proces podpořil, je třeba dodat tělu dostatečné množství tekutin, především čistou vodu a zelený či červený čaj. Tento čaj má obzvláštní schopnost odvádět toxické odpadní látky, zvýšit vylučování moči a urychlovat metabolismus, což přispívá k rychlejšímu a hlavně trvalejšímu úbytku na váze.

Ono totiž nestačí jen omezit stravu a zvýšit pohyb, většina z nás jistě zná moment, kdy při stejném, omezeném přísunu potravy, se náhle hubnutí zastaví. Je to proto, že v tukové tkáni zůstávají uloženy toxické látky, kterých se zbavíme jen účinnou detoxikací a s tou nám mohou pomoci právě zmiňované čaje.

Kdo se rozhodl přejít za pomoci zeleného a červeného čaje na zdravou stravu obsahující hodně zeleniny a ovoce, málo masa a sladkostí či výrobků z bílé mouky, získává tak nejlepší předpoklad k tomu, aby zůstal štíhlý i po skončení diety.

Ze zkušenosti víme, že po dobu zdravého způsobu stravování jsme schopni podávat mnohem větší výkony a tělesně i duševně se cítíme lépe. To pak zvyšuje naši motivaci k tomu, abychom i po skončení redukční diety vydrželi u zdravějších stravovacích návyků.

Kam pokračovat ve čtení

Antibiotika z domácí lékárny 

28.03. 2020 Přírodní medicína Uncategorized @cs

Snad žádný lék nebyl v historii alopatické medicíny tak zneužit a nestal se proto tak nebezpečným jako antibiotika. Antibiotika se mají podávat v krajních případech a ne bez rozmyslu při každé chřipce a zvýšené teplotě, jak je to bohužel běžné v našich ordinacích.  Při opakovaném podávání antibiotik se totiž velmi oslabuje imunitní systém a navíc...

ZELENÝ ČAJ A VILCACORA versus chřipka a jiné viry

07.03. 2020 Uncategorized @cs

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. Abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...