Redukce váhy se zeleným i červeným čajem

17.02. 2018 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Redukce váhy se zeleným i červeným čajem

Zelený a červený čaj je velmi oblíbeným a účinným nápojem, držíme-li dietu. Pokud ho nesladíme, nemá žádné kalorie, a přesto je chutný. Můžeme k němu přidat citronovou trávu, mátu, zázvor, plátky limetek nebo jiné chuťově zajímavé a nekalorické přísady, které čaj zjemní a postarají se i o zpestření diety.

 

Postní kúry působí na každé úrovni očistně. Na fyzické rovině dochází k vylučování jedovatých látek a metabolických zplodin. A aby se tento proces podpořil, je třeba dodat tělu dostatečné množství tekutin, především čistou vodu a zelený či červený čaj. Tento čaj má obzvláštní schopnost odvádět toxické odpadní látky, zvýšit vylučování moči a urychlovat metabolismus, což přispívá k rychlejšímu a hlavně trvalejšímu úbytku na váze.

Ono totiž nestačí jen omezit stravu a zvýšit pohyb, většina z nás jistě zná moment, kdy při stejném, omezeném přísunu potravy, se náhle hubnutí zastaví. Je to proto, že v tukové tkáni zůstávají uloženy toxické látky, kterých se zbavíme jen účinnou detoxikací a s tou nám mohou pomoci právě zmiňované čaje.

Kdo se rozhodl přejít za pomoci zeleného a červeného čaje na zdravou stravu obsahující hodně zeleniny a ovoce, málo masa a sladkostí či výrobků z bílé mouky, získává tak nejlepší předpoklad k tomu, aby zůstal štíhlý i po skončení diety.

Ze zkušenosti víme, že po dobu zdravého způsobu stravování jsme schopni podávat mnohem větší výkony a tělesně i duševně se cítíme lépe. To pak zvyšuje naši motivaci k tomu, abychom i po skončení redukční diety vydrželi u zdravějších stravovacích návyků.

Kam pokračovat ve čtení

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...

Zelený čaj a Vilcacora versus chřipka

10.01. 2020 Přírodní medicína

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. A abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Medicína třetího tisíciletí (6)

10.01. 2020 Přírodní medicína

Většinu našich chorob zaviňuje nedostatek pohybu. Například už padesát let víme, že zápecnické povalečství snižuje schopnost využít cukr. Ale teprve nedávné výzkumy ukázaly, že vztyčení se z válendy nejen přiměje insulin, aby se s cukrem vypořádal, ale dokáže i zvrátit škody, vzniklé za celá desetiletí. Tak například u cukrovky, závislé na přívodu insulinu, může správně vybrané cvičení...