Zelený čaj a imunita

22.11. 2019 Life in Teacup aneb o čajích

Zelený čaj a imunita

Náš imunitní systém posiluje vyvážená strava a zdravý životní styl. Zelený čaj je s tím dokonale v souladu, neboť zesiluje obranyschopnost těla několikerým způsobem.

Flavonidy, kterých zelený čaj obsahuje poměrně dost, zabraňují rozmnožování původců nemocí a chrání sliznice. Vitamín C zase zlepšuje odolnost buněk proti napadení viry.  Kombinací těchto účinných látek se zelený čaj stává prevencí proti chřipce, nachlazení, průjmu, zánětu ústní sliznice i dásní. Napomáhá také mírnit oxidační procesy, a proto je velikou ochranou našeho imunitního systému.

Při každodenní konzumaci zeleného čaje dochází k významnému nabuzení našich imunitních sil.

Horký čaj přináší úlevu při prvních příznacích rýmy, bolesti v krku nebo kašle. Skoro vždy se jedná o nemoci z nachlazení nebo o virové infekce. Proto se při prvních známkách choroby vyplatí popíjet zelený čaj v hojné míře. Někdy se tím nemoc podaří zastavit v jejím začátku. Pokud však již propukla, zmírňuje zelený čaj průvodní příznaky a podporuje léčivý proces.

U krčních zánětů ničí zelený čaj viry a bakterie, posiluje obranyschopnost a přispívá ke zmírnění potíží. Doporučuje se čaj podržet v ústech delší dobu a svlažovat tak bolestivá místa.

V době zvýšeného nebezpečí nákazy bychom denně měli vypít 5 – 6 šálků (šálek 1,5 – 2 dcl) čaje.

Jas Green 50g, 75g - Jasmínový zelený čaj, normální činnost srdce, antioxidant, kognitivní a duševní zdraví, přirozená obranyschopnost, kognitivní výkon.

JAS GREEN powder – jasmínový zelený čaj

100%

Jasmínový zelený čaj, normální činnost srdce, antioxidant, kognitivní a duševní zdraví, přirozená obranyschopnost, kognitivní výkon.

Emanace powder 75g - Vysoce účinná směs zeleného čaje a koření - kurkumy a pepře. Díky koření má zesílené účinky, podporuje normální činnost srdce, trávení a vylučování vody z organismu.

EMANACE powder – zelený čaj, kurkuma a pepř

86%

Vysoce účinná směs zeleného čaje a koření - kurkumy a pepře. Díky koření má zesílené účinky, podporuje normální činnost srdce, trávení a vylučování vody z organismu.

Kam pokračovat ve čtení

Antibiotika z domácí lékárny 

28.03. 2020 Přírodní medicína Uncategorized @cs

Snad žádný lék nebyl v historii alopatické medicíny tak zneužit a nestal se proto tak nebezpečným jako antibiotika. Antibiotika se mají podávat v krajních případech a ne bez rozmyslu při každé chřipce a zvýšené teplotě, jak je to bohužel běžné v našich ordinacích.  Při opakovaném podávání antibiotik se totiž velmi oslabuje imunitní systém a navíc...

ZELENÝ ČAJ A VILCACORA versus chřipka a jiné viry

07.03. 2020 Uncategorized @cs

Nastal čas tzv. předjaří, což je na jedné straně dobře, protože už se těšíme na to hezké – prodlužující se dny, více světla a sluníčka, zpěv ptáků a první kvítka deroucí se nesměle z ještě studené země, ale na druhé straně tuto dobu také často doprovází nepříjemná nachlazení, chřipky apod. Abyste tomu předešli, nebo alespoň...

Zelený čaj

10.01. 2020 Life in Teacup aneb o čajích Tea Geek Blogs

Léčebné účinky zeleného čaje jsou v zemích, kde se čaj pěstuje, sice známé již mnoho  tisíciletí, v naší společnosti se však více o účincích zeleného čaje dozvídáme teprve několik desetiletí. Bylo a je to způsobeno až bezmeznou vírou západní společnosti v účinky chemických léčiv. Až teprve, když vidíme, že léčivé účinky chemických preparátů jsou sporné, mnohdy se silnými...